Gülpark Millet Bahçesi ihalesi 17 Haziran’da yapılacak
Facebook
Twitter
Haber
10 Haziran 2021 - Perşembe 12:52
 
Gülpark Millet Bahçesi ihalesi 17 Haziran’da yapılacak
Türkiye’de ilk defa tren garına millet bahçesi yapılıyor. Isparta Belediyesi’nin öncülüğünde kente yapılacak olan millet bahçesi ihaleye çıktı.
ISPARTA Haberi
Gülpark Millet Bahçesi ihalesi 17 Haziran’da yapılacak

Kenti simgeleyen gül ve lavanta bahçelerinin yer alacağı millet bahçesinin 17 Haziran’da ihalesi yapılacak. Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, bir seçim vaadini daha yerine getiriyor,,, Gülpark Millet Bahçesini Isparta’ya kazandırıyor… Türkiye’de ilk defa Isparta’da tren garına yapılacak olan millet bahçesinin ihale tarihi belli oldu.

Tren Garına yapılacak olan millet bahçesi için Isparta Belediyesi tarafından Çevre ve Şehircilik Bakanlığına proje hazırlandı. Hazırlanan proje Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından ihaleye çıkıldı. Millet Bahçesinin ihalesi 17 Haziran Perşembe günü saat 14.30’da gerçekleştirilecek. Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in seçim vaadi olan millet bahçesi içerisinde kenti simgeleyen 5 bin metre karelik alında gül bahçesi oluşturulacak. Gül bahçesinin yanı sıra lavanta bahçesi de millet bahçesinin içerisinde yer alacak. Millet Bahçesi içerisinde gül ve lavanta bahçelerinin yanı sıra rekreasyon alanları, yürüyüş yolları, kafeterya, oyun alanları gibi sosyal alanlar yer alacak. Akdeniz ile Egeyi raylarla birbirine bağlayan Isparta Tren Garındaki tarihi binalarda restore edilerek, turizme kazandırılacak. Gülpark Millet Bahçesinin yapımına 17 Haziran’da ihale edildikten 10 gün sonra başlanacak. Projenin 300 gün içerisinde bitirilmesi hedefleniyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gülpark, Millet, Bahçesi, ihalesi, 17, Haziran’da, yapılacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı