Kirazlıdere Bir Başka Güzel
Facebook
Twitter
Haber
09 Haziran 2021 - Çarşamba 15:53
 
Kirazlıdere Bir Başka Güzel
Şehrin terası olarak bilinen Kirazlıdere'ye modern bir tesis kazandıran İsparta Belediyesi, Gökçay Mesireliğinden tesislere çıkan 1200 metrelik yolda çalışmalarını sürdürüyor.
ISPARTA Haberi
Kirazlıdere Bir Başka Güzel

İsparta'nın en önemli yerlerinden, şehrin terası konumunda bulunan Kirazlıdere'de çalışmalar aralıksız sürüyor. İsparta Belediyesi tarafından en üst bölgeye sosyal tesis yapımı gerçekleştirilirken, sosyal tesis ile Gökçay Mesireliği arasında kalan 1200 metrelik yol güzergâhında da çalışmalar yapılıyor.


Daha önce güzergâh boyunca sağlı-sollu taş duvar yapımı tamamlanmıştı. Güzergâh boyunun aydınlatması ve yol üzeri bulunan tesis ve dinlenme noktalarının ihtiyaçları için doğalgaz, telekom, elektrik ve su hatlarının çekimleri de daha önceden bitirilmişti. Tüm bu altyapı çalışmalarıyla birlikte güzergâh üzerine anfi inşa edildi, işyerleri yapıldı, 40 araçlık otopark oluşturuldu. Fen İşleri Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen çalışmalarda yol boyunca stabilize serim işi de tamamlandı. Gökçay ile Kirazlıdere tesisleri arasındaki 1200 metrelik yol boyunca kaldırım düzenlemesi yapılmaya başlandı. Kameralara çalışmalardan renkli görüntüler yansıdı. Eski halinden eser kalmayan Kirazlıdere, artık bambaşka bir görünüme büründü.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kirazlıdere, Bir, Başka, Güzel,
Yorumlar
Haber Yazılımı