Koronavirüs İlacı Kullanım İçin Gün Sayıyor
Facebook
Twitter
Haber
12 Ekim 2021 - Salı 08:45
 
Koronavirüs İlacı Kullanım İçin Gün Sayıyor
Avrupa İlaç Ajansı, koronavirüse karşı geliştirilen 'Ronapreve' adlı ilacın izin başvurusunu değerlendirmeye aldığını resmen açıkladı.
SAĞLIK Haberi
Koronavirüs İlacı Kullanım İçin Gün Sayıyor

Dünya genelinde devam eden koronavirüsle mücadele kapsamında, her geçen gün yeni gelişmeler yaşanıyor.

 

Avrupa Birliği'nin (AB) ilaç düzenleyicisi Avrupa İlaç Ajansı (EMA), korona tedavisi için geliştirilen "Ronapreve" adlı ilacın izin başvurusunu değerlendirmeye başladı.

 

EMA'dan yapılan yazılı açıklamada, İsviçreli ilaç şirketi Roche ve ABD'li Regeneron tarafından ortaklaşa üretilen "Ronapreve" adlı monoklonal antikor tedavisinin Avrupa'da piyasaya sürülmesi için yetki başvurusunun yapıldığı bildirildi.

 

Tedavide ve hastalığı önlemede kullanılabilecek
Açıklamada, ek oksijen tedavisine ihtiyaç duymayan ve durumu şiddetli hastalığa evrilme riski yüksek olan 12 yaşından büyük kişilerin tedavisinde kullanılacak ilacın, yine aynı yaş grubundaki kişilerde hastalığın önlenmesinde de kullanılabileceği aktarıldı.

 

İki ay içinde izin çıkması bekleniyor
Açıklamada ayrıca, EMA'nın ilaç komitesinin etken maddeleri "casirivimab ve imdevimab" olan ilaca ilişkin verileri daha önce gözden geçirdiği için, izin başvurusuna iki ay içinde yanıt verebileceği kaydedildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Koronavirüs, İlacı, Kullanım, İçin, Gün, Sayıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı