Yalım Halıcı'dan Hükümete Pandemi Eleştirisi
Facebook
Twitter
Haber
08 Nisan 2021 - Perşembe 15:06
 
Yalım Halıcı'dan Hükümete Pandemi Eleştirisi
Isparta CHP İl Başkanı Yalım Halıcı'dan Hükümete Pandemi Eleştirisi
SİYASET Haberi
Yalım Halıcı'dan Hükümete Pandemi Eleştirisi

CHP Isparta İl Başkanı Yalım Halıcı artan koronavirüs vakalarına ilişkin açıklama yaptı.

Koronavirüs vakalarında artışa dikkat çeken CHP Isparta İl Başkanı Yalım Halıcı, salgının bu denli artışının nedeni olarak hükümeti işaret etti. Halıcı açıklamasına şu ifadelerle devam etti:

"ÇİN BİLE BİZİM YANIMIZDA SOLDA SIFIR KALDI" 

"Kendi siyasi ikbalini, toplum sağlığının önüne koymak da zulümdür. Türkiye lebalep kongrelerin de katkısıyla, onun millete verdiği cesaretle Dünyada salgının yeni merkez üslerinden biri oldu. Salgının başladığı Çin bile, bizim yanımızda solda sıfır kaldı. Ülkemizde günlük vaka sayıları artık 50 binin üzerine yerleşti. 4 Nisan 2021 itibariyle günlük vaka sayısında Amerika Birleşik Devletleri’ni de geçtik. Yine günlük vefat sayıları da 250’nin üzerine yerleşti. Salgınla mücadelede son üç ayı, bu hükümetin sorumsuzluğu yüzünden kaybettik."

"TAM KAPANMA OLSA BİLE RAKAMLARA YANSIMASI UZUN SÜRECEK"

Başkan Halıcı açıklamasının devamında Mart ve Nisan ayı vakalarının verilerine dikkat çekerek, "Aktif vaka sayıları son 1 haftada yüzde 39,41 arttı. Bugün tam olarak kapatma uygulansa bile olumlu sonuçların rakamlara yansıması uzun sürecek. İktidarın esnaf ile ilgili uyguladığı yanlış politikalar nedeni ile esnafa ve vatandaşa destek verilmeden tam kapanmaya gitmek de mümkün gözükmüyor." şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yalım, Halıcı'dan, Hükümete, Pandemi, Eleştirisi,
Yorumlar
Haber Yazılımı