Keçeli Kalem "BİZ OLALIM"
Facebook
Twitter
Yazı Detayı
29 Mart 2021 - Pazartesi 21:37
 
"BİZ OLALIM"
Keçeli Kalem
 
 

Coğrafyamızda yüzyıllardır süregelen bir işkence bu.

Evet, İçinde bulunduğumuz coğrafyanın üzerinde oynanan bir oyun. Bilhassa Türkiye olarak ırkçılığın, gruplaşmanın en yaygın olduğu ülkelerden birindeyiz. Çıkış sebebini birçok farklı yollardan izah etseler de Tarihçilerimiz, asıl sebep; "birbirimizden uzaklaştığımız" ve "nifak'' tohumlarının her birimize serpildiği gündür. O gün öyle bir gündür ki; dost ve düşman birbirine karışmış ve kardeşler dahi birbirlerine tuzak kurmuşlardır.

Böyle bir Tarihin gölgesinde yaşamakta hala bu memleket. Bugün üzerinde yaşadığımız coğrafya, milattan öncelerden beri hep arzulanan, sahip olunmak istenen bölge olmuştur. Asıl işkencenin sebebi de budur. Her kim bu coğrafyalarda egemen ise, onun gücünü azaltmak ve mümkünse onu bir şekilde yönetmek tüm düşmanların yegane amacı olmuştur.

Bugün hala Arap Baharından, Ortadoğu çıkmazından, İŞİD belasından söz edebiliyorsak eğer, bu; sürdürülen işkencenin patlama yaşadığının en büyük göstergesidir.

 Yaşanılan kaosların üzerinden bunca zaman geçmesine rağmen hala istenilen sonuçlara varılamamasının sebebi ise; 'egemen güçlerin' tabiri caizse ''sağ taraftan yaklaşmaları ve içlerindeki pazarlıklarda anlaşamamalarıdır...''


 ‘’ Uydurma baharlar bir yana, Türkiyemiz’de yaşatılmak istenen kış daha fena... Düştüğümüz asıl hata ise; sürekli düşmanları belirleme çabamız!

Yapmamız gereken, düşman bulmaktan ziyade, dostluğumuzu kardeşliğimizi pekiştirmek... Eğer bugün bu ülkede, herhangi bir sıkıntı başa geldiğinde, “milletçe" isyanlar baş gösteriyorsa, bunun sorumlusu yine biziz.
 
Bu ülkeyi yöneten Hükümet hangi görüşe sahip olursa olsun (tüm dostlarıma bu sözüm; hangi görüş ( farketmeksizin ); Ülkenin bizim olduğu gerçeğini yadsıtamaz. Demek istediğim şu ki; kimlerin başta olduğu değil mesele, bizim her şekilde, her şartta kendi memleketimizi sevmemiz savunmamız desteklememiz...

 Birlik ve beraberliğimizin sağlanması Ülkemizin sağlığı için son derece önemlidir. Kardeşçe yaşamın sağlanmadığı toplumlarda insan yaşanılan kopukluklar sebebi ile dağılmakta ya da diğer toplumlar tarafından ezilmekte…

Eğer bizler, huzur içinde kardeşlik içinde yaşamayı kabul edersek, hiçbir iç ve dış güç bize galip gelemez...

Biz birbirimizi sevelim...
Biz birbirimizi anlayalım...
Biz birbirimize sarılalım… 

Biz, “BİZ’’ olalım...!

Son söz niyetine: ‘’Biz olalım, İri olalım, Diri olalım! ‘’

Her ne olursa olsun, biz aramızda Selamı yaygınlaştıralım; Selam alıp vermekten asla vazgeçmeyelim...

Selam ve muhabbetle...

 
Etiketler: "BİZ, OLALIM",
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
Haber Yazılımı