Sivri Kalem ÜZÜMÜNÜ DE YE AHA BAĞ DA ORADA!
Yazı Detayı
26 Mart 2021 - Cuma 21:22
 
ÜZÜMÜNÜ DE YE AHA BAĞ DA ORADA!
Sivri Kalem
 
 

Merhaba değerli hemşehrilerim,

Bugün sizlerle dertleşmek istediğim husus elbette tipik bir T.C. vatandaşı olarak siyasi meseleler. Futbol yahut Şeyma Subaşı'nın yeni sevgilisi de olabilirdi ama neyse, bir dahakine konuşuruz bu mühim (!) meseleleri. Neticede bilhassa Isparta'da yaşayan biri olarak sizinle izlediğim bir tiyatro, katıldığım herhangi kültürel, sanatsal bir aktivite hakkında konuşacağımı düşünmediniz herhalde? Kültürel aktivite mi, o da neymiş? 
Yeniliyor mu? Diye soranları duyar gibiyim. 

Alınmaca gücenmece yok vallahi. Yoldan geçen beş kişiye Isparta denilince aklınıza gelen ilk şey nedir diye sorulsa altısı sıkılmak der. İkinci şey nedir dense ona da heykel der. Doğruya doğru. 
Bu algıyı değiştirebilmek adına son 2 yıldır Şükrü Bey'in elinden geleni yaptığına şahit oluyorum. Allah razı olsun. Hoş, Üzüm Pazarı restore edilecek dendiğinde yüreğim ağzıma gelmedi değil. Akıbetinin Şile'deki meşhur Sünger Bob kalesi gibi olmasından çok korktum. Malumunuz ülke olarak restorasyonda bir dünya markası olma yolundayız. (İlerlemiyoruz ve hatta yolun çok başındayız ama olsun, yolundayız).
Neyse ki gidişat eski haline nazaran daha iyi bir hal alacağını gösteriyor. En azından meyvesini görebildiğimiz, yiyebildiğimiz ve hatta bağını sorabildiğimiz hizmetlerle muhatabız. Zira üzerine yazdırdığı esmaların künhüne vakıf insan heykelini yaptırmakla yetinmez, vesselam.

 
Etiketler: ÜZÜMÜNÜ, DE, YE, AHA, BAĞ, DA, ORADA!,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
Haber Yazılımı